Recenzja –  Smart Trike, Folding Trike 700 8w1

Ostatnio dzięki uprzejmości marki smarTrike®, mieliśmy okazję przetestować rowerek smarTrike®, Folding Trike 700 8w1

Już od jakiegoś czasu planowałam nabyć taki rowerek jako alternatywę dla wózka w cieplejsze dni. Byłam ciekawa jak się Emci spodoba inna perspektywa. Muszę przyznać, że przy Emci mam czasem troszkę stresu czy dana rzecz przypadnie jej do gustu, czy stanie zapomniana w kącie. I tak jak w przypadku przytulanek czy małych zabawek, nie jest to problem, zabawkę chowam i po krzyku, przy większych gadżetach już jest też niestety większy problem. Na szczęście rowerek okazał się strzałem w dziesiątkę!

Kilka słów o rowerku:

Jak sama nazwa wskazuje rowerek ten posiada aż 8 etapów!

Etap 1:
Kompaktowy, składany rowerek – łatwy do rozłożenia. Nie ma potrzeby montażu. Pasuje do bagażnika każdego samochodu.

Etap 2 (6+ miesięcy):
Siedzisko rowerka skierowane jest tyłem do kierunku jazdy tak, by rodzic mógł obserwować dziecko. Oparcie siedziska można rozłożyć, by dziecko mogło uciąć sobie drzemkę w razie potrzeby – jak w wózku.

Etap 3 (9+ miesięcy):
Rowerek sterowany przez rodzica. W wieku 9 miesięcy, dziecku jest wygodnie siedząc w rowerku i oglądając co dzieje się wokół. Pedały rowerka są złożone aby ochronić stopy dziecka. Stopy dziecka opierają się na podstawce na nóżki.

Etap 4 (9+ miesięcy):
W wieku ok. 12 miesięcy usuwamy podstawkę na nóżki by dziecko mogło położyć nóżki na podnóżku.

Etap 5 (12+ miesięcy):
Daszek rowerka jest ściągnięty, dziecko nadal opiera nóżki na podnóżku. Rodzice w dalszym ciągu sterują rowerkiem a dziecko cieszy się jazdą, rozwijając pewność siebie, równowagę i koordynację ruchową.

Etap 6 (18+ miesięcy):
Podnóżki są złożone a pedały zamontowane, czerwony przycisk nawigacji odblokowany, tak by dziecko mogło samodzielnie prowadzić rowerek. Sprzęgło jest włączone, więc dziecko ma kontrolę nad pedałowaniem.
Rodzice jeszcze pomagają dziecku w początkowych próbach pedałowania naciskając na uchwyt dla rodzica.

Etap 7 (24+ miesięcy):
Uchwyt dla rodzica jest zdjęty, sprzęgło jest nadal wciśnięte jak i przycisk nawigacji.
Dziecko jeździ samodzielnie, bez jakiejkolwiek pomocy.

Etap 8 (30-36 miesięcy):
Zdemontuj oparcie rowerka. Dzieci mogą kontynuować samodzielną jazdę!

Genialne rozwiązanie dla rodziców, którym nie uśmiecha się bieganie do sklepu co kilka miesięcy po nowy rowerek. Emma ma teraz 13 miesięcy więc my korzystam już z piątego etapu.

Jako mama doceniam też fakt, że rowerek jest składany. W bagażniku często brakuje miejsca : ) Dlatego składany rowerek to idealne rozwiązanie. Możemy go zabrać ze sobą zawsze i wszędzie, nie martwiąc się “czy wejdzie”. Montaż też jest dziecinnie prosty, wystarczy kilka kliknięć i rowerek jest rozłożony!

Warto również wspomnieć o technologii touch steering – umożliwia manewrowanie rowerkiem za pomocą delikatnego dotyku. Rowerek jest wygodny dla maluszka ale także łatwy do sterowania dla rodzica.

Kolejna rzecz to amortyzatory, które dają dziecku w 100% komfortową jazdę!

Najważniejszą jednak sprawą, w przypadku jakichkolwiek zakupów dla Emmy to bezpieczeństwo. Trzeba zawsze o tym pamiętać i sprawdzać nawet znane marki czy zadbano o każdy szczegół. W przypadku smarTrike®, test bezpieczeństwa wypadł na piątkę.

 • 5-punktowe szelki bezpieczeństwa
 • sprzęgło – włączone bądź wyłączone – pozwala na blokadę pedałów
 • składane, antypoślizgowe pedały, zwiększają bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników
 • amortyzowane, gumowe, zwrotne koła
 • teleskopowa rączka dla rodzica
 • możliwość ustawienia siedziska przodem lub tyłem do kierunku jazdy
 • duży, regulowany daszek chroniący przed słońcem
 • rozkładane oparcie siedziska
 • wyściełane siedzisko z wysokim oparciem
 • posiada czerwony Magiczny Przycisk – mechanizm sterujący umożliwiające transformację z rowerka sterowanego przez rodzica na rowerek kierowany przez dziecko

Całkiem sporo funkcji jak na dziecięcy rowerek, prawda? Uważam, że jest to idealne rozwiązanie dla małych dzieci. Sama nie wsadziłabym Emci w plastikowy rowerek ( ale już przypominający taki “dorosły” ), właśnie ze względu na często wypadki/upadki. Chyba bym zawału dostała biegając za nią : ) Czuję się o wiele spokojniejsza przechodząc powolutku do kolejnych etapów.

Podsumowując rowerek smarTrike® uważam za bezpieczny, BARDZO wygodny dla dziecka, funkcjonalny, praktyczny, kompaktowy!

Dodatki:

 • duża torba na zakupy
 • organizer na przydatne drobiazgi
 • torba transportowa na rowerek

Jestem bardzo zadowolona z rowerka i mam pewność, że będzie nam służył długi czas. Ah, no i mamy też kask : )