Nursery

Wreszcie gotowy!!

Urządzanie pokoiku dziecięcego to z pewnością jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w oczekiwaniu na przyjście waszego maleństwa. Długo zastanawiałam się w jakim stylu go urządzić, co będziemy potrzebować i jak to wszystko skomponować. Pomysłów i inspiracji było sporo : )

Zdecydowaliśmy się na meble firmy PINIO. W zasadzie przy wyborze mebli miałam jeden wymóg – miały być białe i solidne. Reszta to kwestia czysto estetyczna.

Najbardziej spodobała mi się kolekcja MOON. Prezentuje się nowocześnie, ale wciąż klasycznie. Podoba mi się też wykończenie mebli ( zaokrąglenia na krańcach ) i nietypowe szczebelki w łóżeczku ( to ono mnie pierwsze urzekło ).

W naszej kolekcji znalazły się: szafa, łóżeczko 140×70 z szufladą na pościel, komoda z przewijakiem, półka ścienna i skrzynia.

Szafa okazała się być naprawdę przestronna – zmieściłam w niej dosłownie wszystko, a trochę tego mamy : ) Możecie sami zdecydować w którym miejscu umieścicie półki, drążek, a nawet z której strony będą trzecie drzwi.

Wybrałam łóżeczko w większym rozmiarze, ze względu na jego praktyczność. Można potem ściągnąć przednią ściankę i mamy idealne łóżeczko dla starszego dziecka.

Komoda z przewijakiem – tu znalazły się wszystkie kosmetyki, pieluszki itd.

Skrzynia idealnie wpasowała się w przestrzeń, którą mieliśmy pod jedną ścianą. Idealnie sprawdzi się na zabawki/maskotki/książki. Ja również wsadziłam tam śpiworki do wózka/ fotelika ( skrzynia jest z kolekcji calmo )

i półka

Zobaczcie sami jak wyszło : )

 

Wszystkie meble są dostępne np tutaj – http://www.lampsandco.pl/kategoria/meble-pinio

Większość produktów, które widzicie na zdjęciach opisywałam w poprzednich notkach giftguide (1/2). Nie było tam jednak maty edukacyjnej! O której muszę wspomnieć przy okazji notki o pokoiku bo często o nią pytacie : )

Jest to mata edukacyjna “Chmurka” marki SKIPHOP ( dostępna w sprzedaży np. tutaj – https://www.mamissima.pl/zabawki/maty_edukacyjne_maty_do_zabawy/skip_hop_-_mata_edukacyjna_chmurka.html )

Wspaniała zabawka edukacyjna, która pobudza umiejętności ruchowe oraz pozytywnie wpływa na rozwój poznawczy i emocjonalny niemowląt. Poszczególne elementy Maty Chmurka, zostały zaprojektowane tak, by wraz z upływającymi miesiącami – zabawka rosła wraz z dzieckiem i odpowiednio stymulowała jego zmysły. Mata, wykonana jest z miękkiego materiału o różnorodnej fakturze urozmaicona w dodatkowe atrakcje – dotykając je maluch sam może sprawić by zaszeleściły lub zapiszczały czy się zaświeciły. W zestawie dostaniecie też pikowaną poduszkę chmurkę : )

Bardzo istotne tutaj będzie, że mata ta jest praktyczna. Około roku, gdy nasza pociecha wyrośnie już z typowej Maty Edukacyjnej – matę można zawiesić na ścianie dziecięcego pokoju ( jako dekoracja ), a ulubione zabawki – dzięki uniwersalnej zawieszce – zamocować na ramie łóżeczka, przy foteliku samochodowym lub w wózku.

Od siebie jeszcze dodam, że gdy rozłożyłam matę na podłodze nasz buldożek czaił się codziennie przy drzwiach aby z niej skorzystać ;p Sporo się namęczyłam aby wytłumaczyć jej, że to nie dla niej i przekupić ją czymś innym – odpowiednim dla niej ;p