Kołyska CHICCO

Wśród moich niezbędników w wyprawce pojawiła się również kołyska. O której wcześniej nawet nie pomyślałam. Łóżeczko, leżaczek, kojec – jasne, ale kołyska? Z upływem czasu zaczęłam zastanawiać się jak to będzie wyglądało. Dziecko nie będzie spało z nami w łóżku, na początku trzeba będzie do niego wstawać kilka razy w ciągu nocy. Opcja wstawienia łóżeczka do naszej sypialni odpada. Niestety jej powierzchnia nie pozwala na to. Musielibyśmy przestawić łóżko, wyrzucić szafki nocne i może upchnęlibyśmy je gdzieś na siłę. Albo moglibyśmy zastawić szafę, z wiadomych jednak przyczyn ta opcja odpada. Krążenie w nocy między pokojami to też raczej słaba opcja.. Wtedy zaczęłam zastanawiać się nad kołyską. Po małym rozeznaniu opcji dostępnych na rynku okazało się, że są naprawdę ładne i zgrabne propozycje. Mi zależało na tym, aby kołyska była również praktyczna.

Zdecydowaliśmy się na łóżeczko marki CHICCO. Model Next2Me Dream.

 

To co najbardziej spodobało mi się w tym łóżeczku to:

Opuszczana ścianka. Dostawiając łóżeczko do naszego łóżka, jeden z boków mogę opuścić, dzięki czemu będę miała ułatwiony dostęp do dziecka. Opuszczanie boku jest szalenie proste, wystarczy nacisnąć uchwyt i przesunąć w dół ( 3 sekundy ).

Boki łóżeczka pokrywa siateczka, dzięki czemu nie muszę się martwić o przepływ powietrza.

Właściwie wszystko jest regulowane. Mogę dopasować wysokość łóżeczka do naszego łóżka, zgiąć nóżki ( to bardzo ważne u nas ponieważ mamy zabudowane łóżko, gdyby nóżki nie były składane nie moglibyśmy go dosunąć do samej krawędzi ). Łóżeczko też ma dodatkowe zabezpieczenia – przypinamy je do łóżka, dzięki czemu nie musimy się martwić, że się odsunie i przy otwartym boku maleństwo z niego wypadnie.

Poziomy boków są również regulowane. Opuszczając tylko jedną ze stron robimy tzw. klin. I dziecko nie potrzebuje już dodatkowej specjalnej poduszki ( klin ).

I na koniec – opcja kołyski! Funkcję bujania aktywuje się stopą przy nóżkach. I z łóżeczka robi nam się kołyska : )

Warto też wspomnieć, że łóżeczko ma 4 kółka. Czyli jest mobilne i bez noszenia możemy je przesunąć w dowolne miejsce w domu : )

 

Producent zwraca uwagę na zachowanie zasad bezpieczeństwa:

Łóżeczko Chicco Next2Me Dream z opuszczonym bokiem może być używane wyłącznie, kiedy łóżeczko jest przymocowane do łóżka rodziców, zgodnie z instrukcją obsługi.

Gdy produktu używa się jako dostawki, przed włożeniem dziecka do łóżeczka należy upewnić się, że pasy mocujące są prawidłowo zapięte.

Nie wolno używać funkcji bujania jeśli produkt jest używany jako dostawka do łóżka rodziców.

 

Łóżeczko do kupienia dostępne jest między innymi tutaj – https://nodik.pl/lozeczko-dzieciece-next-2-me-dream-chicco-legend-p-11336.html?gclid=EAIaIQobChMIltnUmd6i1gIVxaoYCh0hxwklEAkYBSABEgI_0vD_BwE