Instalacja fototapety ColoRay MagicStick

Ostatnio mieliśmy przyjemność przetestować fototapetę ColoRay MagicStick. Jak wiecie, od jakiegoś czasu pracuję nad nową aranżacją w Emci pokoiku. Uznałam, że świetnym dopełnieniem będzie tapeta, a jeśli tapeta to tylko samoprzylepna. Bardzo istotnym czynnikiem dla mnie było, aby tapeta nie zniszczyła ścian. Razem z mężem również nie jesteśmy specami od klejenia tapet, dlatego potrzebowaliśmy czegoś prostego, mało wymagającego i nieinwazyjnego. Idealnym rozwiązaniem było skorzystanie z oferty ColoRay. Samoprzylepne fototapety to prawdziwy hit! Montaż odbywa się bez kleju, można ją dowolnie odklejać i przeklejać. Należy jedynie pamiętać aby przechować papier na którym dotarła.

Instalacja jest dziecinnie prosta, zobaczcie sami.

KROK 1

Upewnij się, że ściana, na której zamierzasz zainstalować fototapetę jest czysta, sucha, nie posiada ubytków.

Usuń ze ściany listwy przypodłogowe, gwoździe, kontakty elektryczne itp.

KROK 2

Na czystym podłożu rozłóż fototapetę, sprawdź czy wszystko jest w porządku, a w szczególności czy bryty do siebie pasują i tworzą spójną całość.

KROK 3

Producent poleca aby zaznaczyć na ścianie za pomocą ołówka linię pomocniczą w miejscu, w którym będzie przebiegała krawędź fototapety np. za pomocą poziomicy.

KROK 4

Kleimy! Zaczynamy od góry trzymając pion. Materiał wygładzamy raklą od góry do dołu. Pomocnik przytrzymuje i naciąga bryt fototapety, odklejając papier chroniący klej. Kleimy zawsze od lewej do prawej. 

KROK 5

Jeśli fototapeta składa się z kilku brytów, kolejne kleimy analogicznie, dbając o to aby dobrze dopasować krawędzie. Nadmiar tapety odcinamy.

 

I gotowe! Proste, prawda?

Istotne jest to, że jeśli podczas klejenia coś wam nie wyjdzie to nic się nie stało! Odklejamy i możemy zacząć od początku! Nie musicie się więc stresować, a co jak zrobię krzywo? : )

Zajrzyjcie na ColoRay po więcej wzorów : )